Arif Atılgan, 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Uzun yıllar Yeldeğirmeni semtinde yaşadı. 1970 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesini bitirdikten sonra mesleğiyle ilgi çalışmalarda bulundu. Çeşitli dergilere mesleki yazılar yazdı.

A. Atılgan, 2000 yılından sonra STK çalışmalarına da ağırlık vermiştir. TMMOB ve Mimarlar Odasında başkanlık dâhil çeşitli yöneticilik görevleri üstlenmiş, 2008 yılında Kadıköy Kent Konseyinin seçilerek göreve gelen ilk kurucu başkanı olmuştur. STK’lar aracılığıyla özellikle Kadıköy’le ilgili birçok çalışmanın içerisinde yer almıştır. 2009 yılında Kadıköy belediye başkan adayı olarak seçimlere katılmıştır.

Yeldeğirmeni (renksiz), Haydarpaşa, Mimarlara Mektuplarım, Yeldeğirmeni (renkli), Evvel Zaman İçinden Yeldeğirmeni, Kadıköy’de Zaman (birinci ve ikinci baskılı), Geçmişten Günümüze Haydarpaşa kitapları vardır.

Kadıköy Life, Acıbadem, Mimarlara Mektup dergileri, Arkitera, Mimdap gibi mimarlık WEB siteleri, Kadıköy gazetesi ve kendine ait ‘Atılgan Blog’, ’Kent ve İnsan Bloğu’ gibi çeşitli yayın platformlarında kentle ve Kadıköy ile ilgili yazılar yazmaktadır.

En son www.arifatilgan.com web sitesinde, yayınlanmış tüm yazılarını da toparlayarak yayına başlamıştır. İstanbul’da yaşayan, evli ve bir oğlu olan Arif Atılgan, şimdilerde deneyimlerini kitaplaştırarak tarihe notlar düşüyor.

 

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir. Teşekkürler
There was an error trying to send your message. Please try again later.