Koronavirüsle birlikte yaşanmaya alışıldı. Şimdi.. Kimler? Neden? Başlıklarıyla araştırmalar yapılıyor.

Deniyor ki Rothchild, Rockefeller gibi birkaç aile bunu çıkarmış. Amaçları dijitalleşmiş tek bir Dünya Devleti kurmakmış. Daha sonra da dünya nüfusunu 500.000’lere kadar indirip robotların ve çipli hale getirilmiş robotlaştırılmış insanların olduğu dünyayı yönetmek isterlermiş.. Böyle bir şey olmadı. Olacaksa da daha zaman var. Ancak dijital döneme geçilmeye başlandı. Ticaret, eğitim, para dijitalleşmektedir.

İlaç firmalarının Koronadan gelir elde edecekleri yazılıp söyleniyordu. İlacı ve aşısı çıkmadan bu konuda bir şey söylemek mümkün değil.


Sigorta ve Emeklilik kuruluşlarına gelirsek.. Kazanç sağlayacakları yazılıp söyleniyordu. Bu kazanç sağlandı.

Emeklilerin maaş, ilaç, hastane, ameliyat vs giderleri devamlıdır ve oldukça yüklüdür. Dünya’da 500.000 civarı insan Koronavirüsten ölmüştür. Tamamına yakını 65 üstüdür. Veya özürlü.. Sigorta şirketlerinin primi ve riski paylaştıkları, dolayısıyla hepsinin tek şirket gibi oldukları düşünülürse önemli bir periyodik giderden kurtuldukları bellidir. Diğer yandan huzurevlerine ömür boyu bakımları için mülklerini bağışlayanlardan da ölenler oldu. Onların mülklerine el konulmuş olundu.. Özellikle yurt dışında.. Can kayıpları ise devam etmektedir.

65 yaş üstü denilen emekli kesim dünyada 68 ve 78 kuşakları olarak bilinirler. Bu kuşaklar yönetimlere sorun çıkaran insanlardır. Bu sebepten yönetimler tarafından sevilmezler. Hesap sorarlar.. Etkinlik, eylem yaparlar.. Kendilerinden sonra gelen kuşakları bilinçlendirirler. Aktif hale getirirler.

68 ve 78 kuşaklarının karizmaları yerle bir edildi. Özellikle yurt içinde.. ‘Yaşlılar’, ‘Korunacak büyüklerimiz’ dendi. Sokaklarda kendini bilmezler tarafından hor görüldüler. Sokağa çıkma ve seyahat yasağı kondu. Daha sonra güya serbestlik getirildi ama getirilen serbestlik, ‘Refakatçiyle seyahat’, ‘Sebep göstererek seyahat’ gibi onur kırıcı şeyler. Hâlbuki bu insanların çoğu işinde gücünde veya aktif başka çalışmalar içinde olan kişiler.

Sonuçta 65 üstüler yurt dışında yok edildiler. Yurt içinde ise küçük düşürüldüler. Hala diğerleri gibi değillerdir. Rahat seyahat edememektedirler. Üzerlerindeki baskı giderilmemiştir. Koronavirüs dendiğinde sadece 65 üstülerin akla gelmesi iyi bir şey değildir.

Resmin bütününe bakılırsa virüsü ortaya çıkaranlar başarıya ulaşmışlardır. Dünya esir alınmıştır. Bu görüntü yeni virüsler geleceğinin işareti olarak kabul edilmelidir.

ARİF ATILGAN arifatilganKENT ve İNSAN TEMMUZ 2020