Ali Koç’un Fenerbahçe’ye başkan adaylığı sürecini eleştirmiştim. Zamanlaması yanlıştı.. Doğru yapsa belki de şampiyonluk kaçmayacaktı o yıl. O tarihlerdeki yayınlar okunursa kendisinin cumhurbaşkanı aday adaylarından olduğu anlaşılır. Sanırım Onu Fenerbahçe başkanlığıyla siyasete hazırlamak isteyenler vardı.

Nitekim geçtiğimiz sezon her kulübe mavi boncukla yaklaşmıştı. Ama hiçbirinden bu centilmenliğin karşılığını görmedi. Sezon sonunda takım tarihinin en kötü derecesini aldı.

Bu sezon siyaset konusunu kapattığı belli oluyor. Fenerbahçe başkanı olduğunu anımsamış adeta. Ancak tarzı Aziz Yıldırım gibiydi biraz. Diğer kulüp başkanları da bunu kullanıyorlardı.

23 Şubat 2020 Pazar günü Fenerbahçe Galatasaray’a kendi sahasında mağlup oldu. 21 yıllık mağlup olmama serisi son buldu. O üzüntüyü yaşayan taraftarlar Başkana tepki gösterdi. Başkan da tribünden onların arasına atlayarak kendi tepkisini gösterdi.


Asla eleştirilecek bir olay değildir bu.. Ali Koç da, taraftar da üzgündür. Dolayısıyla heyecanları taşmıştır. İki taraf da Fenerbahçelidir sonunda. Başka birilerine laf da söylememişler, hareket de yapmamışlar. Kime ne?

Bu olayla Ali Koç, başkanlığı boyunca ilk defa kendi olmuştur. ‘Gibi’ değildir artık. Bütün sıfatlarını unutmuş, Fenerbahçeli Ali olmuştur. Ne siyasetçi gibidir, ne de Aziz Yıldırım gibi..

İşini, ailesini, özel hayatını bir kenara bırakmış, büyük mali yükümlükler altına girmiş.. Ona rağmen kötü bir sonuç alınmış. O da her Fenerbahçeli gibi taşmış, parlamış..

O gün.. Ali Koç Fenerbahçe Başkanı olmuştur..

ARİF ATILGAN arifatilganKENT ve İNSAN ŞUBAT 2020

Not: Fenerbahçe fikstür avantajı dolayısıyla hala şampiyonluk adayıdır. Moralli kalmalı, yola devam etmeli, tuzaklara düşmemeli..